Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Nana.

In jos 
AutorMesaj
Itachi
Admin
Itachi


Mesaje : 152
Data de inscriere : 12/02/2010
Varsta : 26
Localizare : Satul ascuns intre frunze KONOHA

Nana. Empty
MesajSubiect: Nana.   Nana. Icon_minitimeVin Feb 19, 2010 6:54 pm

Anime-ul si manga NANA au fost create de Ai Yazawa.
Anime-ul urmareste viata a doua fete cu acelasi nume, NANA, care se intanlnesc in tren in drumul lor spre Tokyo. Una din ele venita mai "de la tara", pe nume Nana Komatsu (numita de prieteni Hachi sau Hachiko) si cealalta, pe nume Nana Osaki care a fost vocalista intr-o trupa de rock si merge in Tokyo pentru a-si implini visul de a deveni cantareata.
Dupa ce s-au despartit in Tokyo, se intilnesc din nou in timp ce fiecare cauta un apartament si decid sa locuiasca impreuna in acelasi apartament ca sa plateasca chiria la jumatate. De aici incepe prietenia lor, fiecare are un trecut mai mult sau mai putin dureros care se descopera pe parcurs.
Nana Komatsu, o fire copilaroasa, simpatica, si-a dorit sa mearga in Tokyo la iubitul ei Shouji si deasemenea pentru a putea duce o viata independeta. Este o fata care se indragosteste foarte usor.
Nana Osaki, o tinara cam rebela care a cintat intr-o banda punk-rock "Black Stones", in orasul ei natal, vine in Tokyo dorind sa isi faca o cariera. Prietenul ei, Ren, care era basistul trupei Black Stones, plecase doi ani in urma in Tokyo astfel calea celor doi se despartise. Ren fiind acum vestit, chitaristul unei trupe faimoase, Trapnest.
Intre cele doua fete se leaga o relatie si o prietenie de suflet speciala. Anime-ul prezinta in continuare destinul si viata celor doua NANA, iubirile acestora, cariera, bucuriile si greutatile prin care trec; prietenia lor fiind cea mai importanta.

nus daca astea sunt importante da yo le scriu:
Numar de episoade:47
Durata de episod:25 de minute
Anul realizarii:2006-2007
Genuri:Aspecte_de_viata, Comedie, Drama, Muzica, Romantic

nu e mult dar numai atat stiu yo despre acest anime iar de ultimele astea cu nr de episod m-am informat de la verisoaramea ca e nebuna dupa asa cv de la ea am aflat de NANA si pana la urma m-am uitat si yo si mi-a placut
Sus In jos
 
Nana.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Nana-
Mergi direct la: