Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Profesori

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Profesori Empty
MesajSubiect: Profesori   Profesori Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:48 pm

poi....o sa va prezint "dragii" mei profesori....

Mai intai incep cu profele:
Mate:
Este o scorpie, deoarece este comunista. Se imbraca ca draq. Ne povesteste de copilariile ei. Ce ma intereseaza pe mine ce a facut ea cand a fost in spital sau unde o vrea ea sa se duca? Dar uneori este bine, deoarece pierdem din ora si nu ma mai stresez eu cu prostia aia de mate.
Romana:
Este super draguta. Rade cu noi, e de partea noastra si cateodata chiar ea incepe sa rada. Cu ea ne distram din aproape orice. Se imbraca de milioane, e tanara, nu o babaciune, si da note destul de mari. A lasat 8 corigenti...
Istorie:
Pur si simplu o ador. Poate ca nu se imbraca "la moda", dar este super de treaba. Rade cu noi, e de partea fetelor, si chetia asta ma bucura, dar cateodata ma enerveaza, deoarece ne preda o gramada si ne obosesc mainile.
Engleza:
O detest! Da note mici, e urata, se imbraca ca draq. Nu mai zic nimic. Mie sila.
Fizica:
Profa ma considera o eleva buna. Cica. Of, la ce creer are, ce sa mai zici? Este o babaciune, mult mai simplu spus.
Chimie:
O alta babaciune, care desi nu ne da mult de invatat sau de scris, da note mici. Materia e grea. Se imbraca stil anii 80.
Civica:
Poi....ce sa spun...are cam 35 de ani asa, nustiu sigur. Problema e ca ea se imbraca de fiecare data la fel. Cum se poate asa ceva?? Cum sa te imbraci cu aceea bluza?? Are o voce dinaia.....habar n-am cum s-o descriu.
Geografie:
Poi...e destul de treaba baba. Intarzie cam 10 minute, de fiecare data, deoarece e ultima ora. Ne da drumu de la ore cu inca vreo 10 minute. Aici e partea rea. Ca, colegii mei de clasa se bulgaresc [cum imi place mie sa ii spun] de ajungem acasa racite, si ude fleasca. Asta numai cand e zapada afara. Da note mari si asta e foarte bine.
Religie:
Pentru o profa de religie e destul de thare. Rade, da cand rade ea mie imi vine sa vomit. Da note mari, ne mai iarta atunci cand nu stim, cand e ziua noastra nu ne asculta, doar atunci cand e sfarsit de an.
Desen:
Of, asta e batoza. Are o voce de ma zgarie pe creer, stilul ei de predare e super naspa. Cand dicteaza parca ar vorbi singura, desi nu scriu nimic in caiet, ma doare mana numai cand ma gandesc.
Muzica:
Este ea tanara, da', la fel ca o babaciune, se imbraca ca draq. E mica de inaltime, e cat mine, care nu's eu prea inalta, fiind aproape cea mai scunda din clasa. Da note mari, deci e bine. Cand, cica, sa cantam, eu citesc versurile inainte si fac misto pe chestia asta, si ea nu-s da seama.
Informatica:
Of! Profa asta arata ca o maciuca. Are un par in cap, de parca ar fi bagat in priza. Cine stie? Poate chiar asa si-l face...
Acum si profii,am doar 4 profi, plus dirigu:
Biologie:
Ce sa zic de bosorogu asta? Este aproximativ chel, este batut in cap. De ce zic asta? O sa va spun: Am intrat in laboratorul de biologie cu Dyddy si Onutza. Dyddy a sters tabla, de langa care stam noi,... ce sa facem? Ironia sortii...si ea a spus ca o sterge. Si noi in ora am jucam " x si 0". Un coleg a vazut si i-a zis prof-ului. Si prostu' spune ca a ramas de la ceilalti elevi. Ori e batut in cap ori tine cu noi. Asa, sa ma intorc la descrierea lui. E gras, e venit de la tara, preda mult [cred ca vea sa isi faca inpresie directorului], vocea lui e stresanta, de nu inteleg nimic din ce preda, plus ca preda mult.
Sport:
Of, il detest. Nu mai zic de ce, pentru ca sincer, mi-e sila.
Tehnologica:
Poi..nu pot spune ca imi place, deoarece e bosorog, dar e bine ca nu prea vine la ore, da note mari, desi, cand nu ne facem temele ne da 2.....si mie mi-a dat 2...
Franceza:
Profu asta e mos. E ala Runceanu...a dat si la tv de fata lui. Aia Mihaela Runceana...si mai multe. Asta imi e si dirig. Cand, cica, ne plangem la el ca baietii nu ne lasa in pace [adica ne..pipaie], el incepe sa chicoteasca. Of, il detest!!!!
Si ce sa mai zic de profii mei?? Poi..nimic....bye Bye Bye
a da...mi-am amintit....
Chiar daca as scapa de profa de mate....tot nu m-as bucura, deoarece mai sunt multi profi dusi cu capu in scoala mea...si cica, scoala asta la care "invat" este una buna...sa fie, da sa nu-mi stoarca mie creerii pe asa ceva
Gata! Acum chiar ca am terminat.
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
Deedhy~Ice

Deedhy~Ice


Mesaje : 164
Data de inscriere : 08/02/2010

Profesori Empty
MesajSubiect: Re: Profesori   Profesori Icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 8:28 pm

sa zic si eu cacatii mei de profi:D

Romana
O doamna normala cu par blond/movuliu:d asa care ne face tampiti intr`una si handicapati ca nu invatam[plus ca diriga noastra deci no comeent].Dar e draguta si se comporta chiar frumos cand n`o enervam^^
Mate
Avem doi profi:D Unul pentru mate mate care explica ca dracu si nu inteleg nimic si de mult m`am intrebat daca nu e idiot XD. Si cealalta e fosta noastra profa care e la mate obtional acu`. De la ea inteleg si eu mai bine cum sa fac ceva la teme etc....XD
Istorie
Un mos care vorbeste prin barba lui de moș craciun si vorbeste infundat de la catedra si abia inteleg ce tot spune saracu acolo. In general e bun:>
Franceza
O baba care se imbraca din anii 50 XD si mai da si din cap intruna. Ma enerveaza la culme...
Biologie
Naomi de scoala generala ce naiba.
Sport
Avem un tip hot la sport numit alex. toti suntem prieteni cu el adica toata scoala e prietenos si daca n`avem chef de sport daca e urat afara ne lasa sa stam in clasa:D[da doamne sa ne tina in clasa maine]
Engleza
E profa care`mi place. Se imbraca ea cam hippie dar totusi,e draguta si vede ca`mi place mult engleza si ca am inmaginatie la compuneri desi cam gresesc timpurile oricum la ea totul e asa usor...
Religie
Preot in devenire cu leptopu` dupa el. Asta da prof. Cu leptopu` la scoala la elevi. Ma face sa vreau sa`i fur leptopu si sa editez si in paint si nu conteaza XD
Tehnologie
O tanti blonda care`si scoate ochii din orbite cand trece pe langa mine. Ciudata.
Muzica
Intra in clasa cu fata de.../:)...-o- apoi 3 sec. mai tarziu...^^;. E geniala plus ca pune muzica aia clasica 'can can' de ne face sa dansam XD
Desen
Tipu ala nu vede ca sunt un geniu neinteles. Nu nu vede. Chioru` draqu`. Profu` de la palat a zis ca`s buna si ala imi f**e sperantele. La draqu freza lui ii freaca creierul. Ii produce cutremure ca in Chille.
Geography
Bah deci ala pune accentu pe 'abia' si iese Abia. Zici ca`i un fluviu ceva nu cititi normal cititi cu accent pe b sa vedeti cum suna:D. Sau cum zice kurdistan zice 'KUURDISTAN' XD doamne numai tampiti avem in scoala.
C.M.C
Are freza care`i flutura cand merge si vocea aia de pitzi si zici ca e in doliu de cand s`a nascut si mai are si paru roscat si are si vreo 39:| helău tanti vopseste blond aia`ti sa mai bn.
Chimie
O tanti cu gura de vrabie nimic mai mult.
Fizica
Daca nu s`ar uita la colega mea de banca cu fata de i'll kill you ar fii draguta dar tot e rea>:3

Si gata mi`am terminat polologhia de prosti XD
Sus In jos
TeeChan

TeeChan


Mesaje : 19
Data de inscriere : 21/02/2010

Profesori Empty
MesajSubiect: Re: Profesori   Profesori Icon_minitimeSam Mar 06, 2010 12:43 pm

Deci,la mine stau cam asa lucrurile:]
Profa de Romana
e una din cele mai bune profe pe care le avem...stie sa faca ora relaxanta si nu ai cum sa nu te duci la ora,este amuzanta si este una
din putinele profe care dau note dupa merit >> si este honey-profa noastra <3 =]
Profesoara de Lb. franceza care din intamplare este si diriga....ehm,la inceput ne-a cam speriat aka a vorbit frumos da' cand a ajuns la absente a zis :dau cu voi de pamant daca vad vreo absenta nemotivata. Chestia asta o tin minte si acum :] si ne-a speriat da' acum ne avem bine cu diriga.
Profesoara
de lb. Engleza
...d'soara S....=] este destul de in varsta da' este vesela chiar daca unele colege nu o suporta deloc,de fapt nu suporta limba engleza >> da' noi ceilalti ne intelegem bine cu ea.
Profa
de Sport
ah,este una din putinele profe de la noi care ne intelege =] aka dam pe la ora ei de vreo 5-6 ori pe semestru da' nu ne poarta pica, e chiar de treaba fata de anu' trecut.
Profesoara de ATP [Ed. antreprenoriala] este destul de buna cu noi, a inceput sa ne predea cum trebuie aka intr-un mod in care sa intelegem si cand terminam lectiile,incepem sa facem teste de personalitate <3.
Profesorul de Psihologie deci,pot spune ca este cel mai tare prof din tot liceul =)) nu a vrut sa ne 'infieze' da' tot e cel mai tare,ne intelegem super bine cu dumnealui.
Profesoara de Biologie
d'oh tipa ma enerveaza..sia pus in cap sa ne terorizeze anul acesta da'
nici noi nu ne speriem usor,acum in semestrul 2 a inceput sa ne ia usor=] ...cica i-am alege optionalul la anu' >> si noi abea asteptam sa scapam de ea.
Profesoara de Geografie
erm...e destul de buna da' are prea multe pretentii de la noi aka la
unele teste ne zice rezolvam intr-un fel da' apoi cand ne aduce testele
zice ca trebuia in alt fel...suntem mai mult aburiti dupa teste =] da'
in general este de treaba,ne trimite si la concursuri face ora sa fie
mai relaxanta.
Profesoara de Istorie care este si directoare liceului...este de gasca.Glumeste,rade cu noi...da' la lectii face orice sa ni le bage in cap..aka nu cred ca nu am intelege dupa cum ne explica si foloseste alte metode ca sa putem retine mai usor,nu ne streseaza cu anii si cu alte chestii.
Profu de mate
d'oh omul asta a inceput sa tipe =] bine in unele cazuri are si de ce
da' este glumet..uneori ii gustam glumele, alteori nu...
Profu de chimie deci,profu stie ca nu ne prea pricepem la chimie da' are rabdare cu noi si ne face sa intelegem cat de cat materia.
Profu de muzica...ah,am inceput sa-l urasc...vrea sa ne facem de ras
mai ales ca noi dam pe la ora de vreo 3 ori pe semestru,pentru note
desigur,dar pur si simplu e nesuferit ><
Profa de desen
hmm mai ca nici nu o observam,aka arata ca o eleva,este foarte tanara
dupa infatisare da' a inceput sa-mi placa de ea,si cum preda.
Profa de fizica d'oh cea mai tare din parcare=] ne-a invatat ceva
fizica si avem note destul de mari la materia predata,pacata nu am facut de anu' trecut cu ea ca viata ar fi fost altfel.
Profesoara de Informatica sau TIC hmm dat find ca avem numai o ora pe saptamana,incearca sa ne invete ceva..desi majoritatea chestiilor le stim.
Profesoara de latina este una din cele mai bune profe <33 a inceput sa-mi placa si materia predata desi eu nu ma aveam prea bine cu latina =] anyway e o profesoara de nota 10.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Profesori Empty
MesajSubiect: Re: Profesori   Profesori Icon_minitime

Sus In jos
 
Profesori
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: About: :: School-
Mergi direct la: