Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Aishiteruze Baby

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Aishiteruze Baby Empty
MesajSubiect: Aishiteruze Baby   Aishiteruze Baby Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 2:06 pm

Povestea se centreaza in jurul lui Katakura Kippei, un elev de liceu a carui viata se schimba brusc, o data cu aparitia lui Yuzuyu Sakashita. Intorcandu-se de la scoala, Kippei o gaseste acasa pe Yuzuyu, o copila de 5 ani, care se dovedeste a fi verisoara lui. In scurt timp este informat de mama sa ca Yuzuyu va ramane un timp la ei acasa deoarece mama ei a disparut, iar sora lui Kippei il roaga sa aiba grija de ea. Din baiatul popular si imatur Kippei ajunge sa tina la Yuzuyu ca la o sora mai mica si sa o protejeze, renuntand la vechile obiceiuri. In acelasi timp, datorita schimbarii lui, Kippei este remarcat de Kokoro, o colega de clasa, care se indragosteste de el. Desi Yuzuyu este o copila naiva si intelegatoare, cand Kokoro si Kippei se apropie, ea devine posesiva si se impotriveste relatiei lor, crezand ca il va pierde pe Kippei.

Pe parcrursul seriei, Yuzuyu o asteapta pe mama sa, a carei intoarcere insa intarzie. Parasita de sotul ei si crezand ca nu o sa fie in stare sa o protejeze si sa ii zambeasca lui Yuzuyu, mama ei a decis sa plece si sa o lase pe copila in grija rudelor ei, promitand ca atunci cand va reusi sa nu mai planga se va intoarce dupa ea. deci....l-ati vazut ?
In cele 26 de episoade, fiecare personaj evolueaza, dovedind ca, in scurt timp, un copil poate schimba mentalitatea oricui
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
Plastic Feelings

Plastic Feelings


Mesaje : 44
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 28

Aishiteruze Baby Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteruze Baby   Aishiteruze Baby Icon_minitimeMier Ian 06, 2010 6:42 pm

Deci spun spre rusinea mea ca nu l-am vaut 😢
Dar mi-ai dat o ocupatie pt vacanta intersemestriala [thanks ❤]
Povestea e destul de interesanta,mai ales ca Yuzuyu seama cu sora mea[defapt sora mea e mai rau ca ea ^^']
Si..sa zicem...ca un copil poate schimba mentalitatea multora,asta daca are ambitie si putina hotarare,depinde de varsta pe care o are
Sus In jos
http://gothicromance.wordpress.com/
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Aishiteruze Baby Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteruze Baby   Aishiteruze Baby Icon_minitimeJoi Ian 07, 2010 2:50 am

eu iti recomand sa urmaresti acest anime
mie una mia placut mult , ei bn si acm imi place
este destul de amuzant, si sigur iti va aduce zambetul pe buze, mie una mi la adus de fiecare deta cand lam urmarit
ei eu il vizionez de un an....
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Aishiteruze Baby Empty
MesajSubiect: Re: Aishiteruze Baby   Aishiteruze Baby Icon_minitime

Sus In jos
 
Aishiteruze Baby
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Aishiteruze Baby-
Mergi direct la: