Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The will of destiny - A three puppeteers and puppet

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
manu

manu


Mesaje : 42
Data de inscriere : 24/02/2010
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki grup

The will of destiny - A three puppeteers and puppet Empty
MesajSubiect: The will of destiny - A three puppeteers and puppet   The will of destiny - A three puppeteers and puppet Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 7:43 pm

Am venit cu o noua idee de pasti si aceasta idee face parte dintr-o triologie sau poatesaga. Nu stiu. deci comenturi si sper sa va placa. Apropo, e scris fiecare capitol din perspectiva altui personaj.

http://static.tvguide.com/MediaBin/Galleries/Editorial/091019/Sexiest_Crime_Fighters_Criminals/crops/04sexiest-crime-somerhalder1.jpg - Lexan De la Cruza
http://access.nscpcdn.com/gallery/i/h/h_christensen/HaydenChri_Yasky_2431438_Ma.jpg - Iulian De la Cruza
http://www.enjoyfrance.com/images/stories/world/celebrities/Daniel-Radcliffe-harry-potter-premiere.jpg - Ares De la Cruza
http://www.variety.com/graphics/photos/weekend/pushy_LeeleeSobieski.jpg - Eris "Rissy" Dior.
http://yummycelebrities.com/wp-content/uploads/2006/11/nicole-kidman-000a.jpg - Maria Xander.
http://www.melawend.com/Ewan_McGregor.jpg - Marcus Dior

Capitolul 1- P.O.V. Eris

Stateam si priveam plictisita ecranul televizorului, in timp ce savuram un castron plin cu cereale cu lapte. Parul meu blond-nisipiu, cadea in bucle elaborate, pana la fund, stralucea in lumina de la ecran. Ochii mei, de un albastru pur, asemenea safirului, priveau concentrati la filmul la care ma uitam. Din cand in cand mai duceam cate o lingura cu mancare la gura. Purtam un maiou gri cu decolteu adanc, expunandu-mi sani mari, care ii aveam de la mama natura. Mai aveam o pereche de pantaloni scurti, de trening, albastri-inchisi. In poala aveam o perna, pe care aveam castronul.
- Nu te du acolo, spun eu personajului principal, parca aia m-ar auzi. Nu te du acolo. Aaaa, am tipat ca lumina se aprinse in camera.
Din cauza asta, am sarit si mancarea ateriza pe hainele mele. Draci! Tocmai am spalat-o. Ma uit prin camera si o vad pe Maria care aprinse becul. Oftez si sting televizorul. Ma ridic de pe canapea si trec pe langa ea, privind-o cu furie. Nu stiu de ce tatal meu a insistat sa o aduca pe parasuta asta in casa mamei mele. O privesc in ochii de un albastru-cenusiu, care erau mereu diabolici. Ma instramb ca un copil mic si urc in camera mea. Deschid o usa si intru intr-o camera cu pereti lila, acoperiti cu o gramada de postere. Pe jos aveam laminate de culoarea mieri. Aveam un pat de o singura persoana cu asternuturi albastre. Mai aveam un birou din lemn negru, pe care se afla laptopul si cateva caiete. Mai aveam un dulap dublu cu oglinda si intr-un colt aveam o gramada de animalute de plus, primite de la iubiti mei. Ma uit la mobilul meu si vad ca era 12 noaptea. Am oftat si m-am bagat in pat, adormind rapid....

- Ce?!?! Tip ca din gura de sarpe la tata, aproape innecandu-ma cu mancarea.
Ochii sai - care i-am mostenit - ma priveau uimiti ca am tipat pentru prima data la el. Parul saten-deschis, era aranjat si tralucea in lumina. Purta un costum negru, cu cravata rosie. Langa el se afla Maria, cu parul ala al ei, blond, lung pana la jumatatea spatelui, facut cu ondulatorul in blucle atat de elaborate, incat imi venea sa vars. Ochii albastri-cenusi, erau machiati cam in exces, dar vai doamne, in vocabularul Mariei era discret. Purta o rochie de un rosu-tipator, mini si cu decolteu de iti lua ochi pentru a-si arata mai ditai tatele cu silicoane. Tocmai am aflat ca tata vrea sa se insoare cu fufa aia, in care o sa-mi infig degetele in parul ala al ei, imputit de fixative si spume de par. Jur ca eu nu am sa-i spun niciodata mama, aceste idioate. Ma ridic nervoasa de la masa si ies din casa, cu ochii in lacrimi. Nu imi venea sa cred ca tata vrea sa o uit pe mama atat de usor. Nu ii cinstit.
- De ce? Tip si pic in genunchi, dand drumul lacrimilor amare.
De ce tata a trebuit sa o intalneasca pe curva de Maria? De ce mama a murit?... De ce eu nu pot sa ma impotri aceste nunti? Eram doar un copil, un copil de sasesprezece ani si jumatate, dorita de toti baieti din orasul Torronto West din Canada, aproape de Alaska. Dupa ce mi-am varsat tot oful, m-am ridicat in picioare si mi-am scuturat jeansi albastri care ii aveam pe mine, apoi m-am inchis la geaca de trening groasa ce o aveam pe mine si pe sub, un tricou cu decolteu discret. Fac cativa pasi spre masina mea, cand un brat puternic imi inconjura talia si o batista imi acoperi nasul, adormindu-ma...

Simt cum sunt carata in brate de cineva, apoi mi se facu vant. Pic pe o scara si ma rostogolesc pana jos. Ajunsa la podea, simt cum ceva cald si ud mi se prelinde, prin parul de la tampla, apoi pe fata. Sange? Mi-am spart capul? Nu! Este imposibil! Probabil visez, in patul meu moale si tata imi v-a spune ca Maria a disparut din peisaj. " Iti faci sperante desarte" tipa o voce in capul meu si cand am vrut sa ii raspund, niste brate puternice, ma ridicara de la podea. Vreau sa deschid ochii, dar erau prea grei, parca erau plumb si nu piele. Pana la urma ii deschid, doar pe jumatate, dar suficent pentru a vedea cine ma cara in brate. Cel care ma cara, era un baiat de vreo douazeci si ceva de ani. Parul saten-inchis, era putin ciufulit si scurt, dar ii statea bine asa, formand o aura intunecata in jurul capului. Ochii de un albastru-intens, se uitasera spre mine, vazand ca m-am trezit. Purta o camasa neagra din satin si o pereche de blugi tot de aceeasi culoare. Se parea ca ma purta spre un loc necunoscut. Se parea ca ma purta prin niste camere, decorate in stil romanic antic si renanstentist. Pareau atat de vechi si noi, totodata.
- Cum te simti? Aud vocea baiatului, care ma ducea si era calda si blanda.
- Bine, abia murmur obosita si cand vreau sa il intreb unde ma duce, o voce imi intrerupse gandurile.
- Ea este noua noastra papusa, Lexan? Intreba o voce de barbat destul de matur.
- Sper sa nu faci, cum ai facut data trecuta cu fata aceea. Auzi la el. Muritori au suflet si gandire propriie, aud o alta voce, dar asta era de copil de varsta mea.
- S-a trezit si va aude, spuse Lexan si ma puse pe un covor pufos si grof.
Imi limpezesc privirea si ma uit prin camera. Aceasta era mare si intunecoasa, fara nici o fereastra. Pereti erau de culoare visinie, brodat cu fire din aur. Aveam in camera o biblioteca imensa, un semineu in care ardea un foc vesel si multe picturi. Imi atintesc privirea spre doi baieti, care stateau pe doua fotoli foarte comode si vechi. Intre ei se afla o canapea destul de comoda si acoperita cu catifea visinie, iar in fata ei se afla o masuta cu o vaza chinezeasca cu flori exotice in ea. Ma uit la tanarul din dreapta. Aceasta avea cel mult douazeci si sapte de ani. Parul saten-deschis, era tot buclat natural si statea cam in toate partile. Ochii de un albastru mai misterios, ma priveau cu superioritate absoluta. Era imbracat intr-un costum negru, dar nu avea sacoul pe el, ci doar vesta. In mana avea un pahar de sampanie, dar in el se afla ceva rosu-rubiniu si cam vascos. In fata lui se afla un baiat de aceeasi varsta cu mine. Parul saten, era tuns scurt si lasat asa cu era. Ochii de un albastru-verzui ma priveau amuzati. Purta un triucou, pe trup, aratandu-si muschi puternici si o pereche de pantaloni de trening, albastri.
- Cum te numesti? Ma intreba cel de o varsta cu mine.
- E... Eris, reusesc sa imi pronunt numele, pierzandu-ma in ochii sai.
- O zeita a discordiei, Ares frate. Ma intreb daca v-a putea sa bage acel mar al ei intre noi. Vei putea? Ma intreba celalalt, din fata lui Ares.
Vreau sa raspund, dar simt cum ma cuprinde somnul si corpul imi devine greu, incat am picat inapoi pe covor, adormind in cateva secunde...
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Cookie

Cookie


Mesaje : 102
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Romania, Buzau

The will of destiny - A three puppeteers and puppet Empty
MesajSubiect: Re: The will of destiny - A three puppeteers and puppet   The will of destiny - A three puppeteers and puppet Icon_minitimeMier Mar 31, 2010 10:28 pm

pai...am văzut greșeli dar am înțeles....idea originala si extraordinara.....îmi place la nebunie si am o întrebare: este +18 sau nu?deci ești BRILIANTA,BRILIANTA VA SPUN happy deci vreau nextul RAPID.....NEXT PLS
Sus In jos
http://Onutza-Pink2009.hi5.com
 
The will of destiny - A three puppeteers and puppet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fanfic :: OriginalFic-
Mergi direct la: