Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 "Ingerii lui Miles"

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Cristal Dragon

Cristal Dragon


Mesaje : 42
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Romania,Ploiesti

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 10:25 am

„ Ingerii lui Miles”
Cap 1:Partea lui Rin:inceputul


-Repede!!zbier infricosata,aud un zgomot ingrozitor si dupa lesin.
Ma trezesc in villa noasta a mea si a lui Deedhy-chan.O villa din BCA roz cu negru multe fereste,piscina,gradina si 2 etaje.Clar casa paradisului.Cum ziceam ma trezesc in camera mea fara nici o amintire cu Deedhy holbandu-se la mine parca inviase-m din mortii.
-Esti bine?spuse Deedhy ingrijorata
Dau din cap ca semn de aprobare ca da sunt bine chiar daca sa intamplat ce sa intamplat.
Poate ca nu se intelege nimic dar am sa explic.Ma ridic din pat explicandu-i lui Deedhy ca vreau sa ma plimb putin singura si ii spun ca imi iau telefonul daca este ceva important sau daca ne cheama in ajutor Miles(seful).
Ma ridic usor din pat putin ametita,vad cu Deedhy parareste incaperea pentru a ma lasa sa ma imbrac.
Imi iau papuci de casa si haaltul si intai ma duc in baie.Dau drumul robinetului cadii si astept sa se umple in timpul acesta ma dezbrac ducandu-mi hainele pe patul din camera mea.Apropo eu sunt Rin Mizuki,am parul roscat si ochi verzi.Sunt o fire prietenoasa.Cea mai buna prietena a mea si cea cu care locuiesc in villa este Deedhy am sa povestesc totul.
Ma duc in baie,cada sa umplut.Ma bag in ea avand grija sa nu alunec cumva,ma las usor in jos si imi torn niste gel de dusi.
Imi las capul pe spatele cadei si incerc sa ma relaxez cat de cat.Srau acolo parca intepenita pret de cateva minute dupa care ies.Imi iau halatul de pe scaun si papucei de pe podea,imi strang halatul pe corp si merg incet spre camera.
Camera era un bleu deschis si placut.Merg spre sifonier si imi iau un tricou pana la buric avand ca desen o inima mare,niste blugi scurti cu lanturi si niste adidasi albi simpli.Merg iara spre baie cu gandul de a agata halatul in cuierul de acolo si de a baga papucei sub scaun asa si fac.
Imi iau geanta intr-o parte in care imi bag telefonul si plec.Telefonul meu era un Samsung Delphi.
Cobor usor scarle pana ajung la usa ii zic pa lu Deedhy care se uita in sufragerie la TV si o tulesc.Ies si ma indrept catre parc acolo o sa imi aduc aminte de tot trecutul deoarece a devenit prea complicat.
Merg incept printre copacii inalti care reflectau lumina soarelui,era o zi nemaipomenita pentru a o petrece in casa,vad un om care vinde inghetata si ma incumet sa imi iau una de ciocolata cu frisca.Imi iau si o savurez in drum spre parc.Ajung in centrul parcului din New York ma asez pe o banca incercan-d sa ma relaxez.
Sa incepem:
~FlashBack~:
Eu si Deedhy ne cunoastem de la 7 ani acum amandoua avem 19 si suntem la liceul din New York.
Noi ne-am nascut si am locuit pana la varsta de 18 ani in Tokio pana cand a inceput totul.
Eu si Deedhy aveam prietenii(iubitii) Naruto al meu si Itachi a lui Deedhy.
Deci eu si Deedhy eram in baie liceului din Tokio pentru a ne aranja pentru cursurii,aveam nevoie de pieptane asa ca ne-am desfacut rucsacurile pentru a le lua,ei bine in rucsac am gasit ceva ciudat amandoua aveam telefoane Samsung Delphi cea ce era ciudat era ca atunci cand le-am deschis scria:
„Bun venit agent Rin respectiv Deedhy”
Am pastrat telefoanele.Cand mergeam pe jos spre casa dupa cursuri telefonul meu a inceput sa sune.
La telefon se prezenta un anumit Miles explicandu-mi sa eu si Deedhy am fost alesa ca agenti.Am luat totul ca pe o gluma incepand sa ne batem joc de acest Miles.El mi-a explicat ca lumea devine tot mai rea ca fura,ca da foc la case,ca omoara si ca sporul populatie incepe sa devina negativ.Ma-m cam speriat si am cerut mai multe informati mia spus ca Heike partenerul sau a stabilit ca un avion privat sa vina in 3 ore la aeroportul din Tokio pentru a ne duce in New York pentru si mai multe informatii.Nu ne-a venit sa credem,dar aces Miles parea destul de serios.Iam spus ca ne vom pregati bagajele si ca vom fi la aeroport in 3 ore fix.Drumul spre casa dupa ce am inchis telefonul a fost foarte scurt deoarece am alergat cat ne-au tinut picioarele.Am ajuns la villa am intrat repede incasa,ne-am lasat rucsacurile in sufragerie si am urcat in camerele noastra sa ne facem bagajele.Am luat detoate parca plecam in vacanta,ne-am pregatit si noi im 2 ore dupa ne-am pregatit pentru aeroport..
Eu avem o roche si niste sandale simple si niste codite iar Deed avea niste blugi scurti cu o bluza fara umeri si adidati.
Am luat valizele,un rucsac cu cateva sandwisuri pentru drum si am plecat.Am ramas amandoua masca cand am iesit din casa deaoarece in fata villei ne astepta o masina decapotabila alba.Cand am urcat sa pelcam spre aeroport am observat ca bordul masiini se transforma intr-un ecran mare pe care aparea chipul acestui Miles,avea parul negri si ochi verzi ca niste perle.Nea spus a locul intalniri s-a schimbat a zis ca dupa ce chipul lui va disparea va aparea un GIPIES care ne va conduce la locul intalniri.In timp ce Miles tot bolorisea imi dau seama ca mi-am uitat leptopul in casa,cand vreau sa il iau Miles imi zice ca nu imi va trebui unde vom merge noi.Dispare.Deedhy conduce pana la locul de intalnire,un vechi depozit de dero,intram si asteptam avionul.Deodata din acoperis apare un avion mare,luxos si auriu..Ne urcam si in cateva ore ajungem in New York..
Acolo ne-a explicat ca ne vom lupta cu raul.Am acceptata fiind un fel de agente sau ceva de genul am primit costume eu am primit un costum negru din piele cu niste cisme de lac iar Deed nu stiu ni le-a dat separat.Prina misiune a fost reusita dar nu ne-am prea luat prima oare treaba in serios de exemplu:in prima misiune cand am sarit de pe un acoperis mi-am rupt tocul Iar Deed mi la rupt si pe celalalt zicand ca acum sunt egale nsi incepuse sa faca misto sau in a 2 misiune care a fost in Tokio in timpul misiuni iam vazut pe Itachi si Naruto betii mortii si asa misiunea noastra a fost un esec.
Dupa o anumita vreme de distractie nebuna chiar daca ne riscam viata,ne-am schimbat..Intr-o zi cand plecat cu Deedhy de la scoala ,cand ma-m uitat in rucsac am observat ca imi uita-sem Ip-odul in liceu(eram in New York).Iam zis lu Deedhy sa o ia inainte ca eu ma duc sa il iau.Ma-m dus si mi-am recuperat Ipodul dar cand vroiam sa ies un profesor a inchis usa blocandu-mi si incercan-d sa ma ucida.Mi-am dat seama ca chestia asta cu spioane nu e doar o poveste este real!
Imi era foarte frica am cautat detoate prin rucsac dar nu am gasit nimic.Mi-am adus aminte ca Miles a zis ca telefoanele noastre au detoate.Am luat telefonul si am scris „cutit”.pe partea cu carcasa telefonului era un cutit,lam luat,mi-am bagat telefonul din nou in rucsac si mam ridicat in picioare.Cand mam apropiat de profesor am constatat ca este profesorul meu de istorie,avea ceva ciudat la gura ca o balega mova scarboasa.Ma atacat si am reactionat.A sarit deasupra capului meu,mam lasat in jos stiindi ca el vroia sa imi dea cu piciorul in cap,cand a venit cu piciorul iam bagat cutitul in picior dupa lam dat la pamant si iam bagat cutitul in inima.Mam ridicat rapuit mi-am luat ghiozdanul si am lovit clanta cu piciorul pentru a o desface,am iesit si iam povestit totul lui Deed si lui Miles.Miles mia zis ca acela este un robot care spioneaza tintele care le pot distruge.Iam spus ca lam ucis dar Miles a zis ca ei nu mor niciodata si sa am grija cum ma port la scoala de acum inainte.
De la faza aceasta totoul a deenit real.Si acum sa va zic despre ce este vorba in legatura cu inceperea povestii „Repede!”:
Totul a inceput cand Miles nea zis ca trebuie sa luam datele pentru a construi un cip cu care puteam sa il distrugem pe profu de istorie.Cand am luat CD-ul cu date eu am iesit prima cu Cd-ul.Deedhy ramasese in urma cand a frut sa sara pe acoperis langa mine sa fugim,usile acoperisului se inchideau si erau sa o prinda pe Deedhy.Mam speriat si am lesinat din cate observ.
Asta este viata noasta de spioni.Uneoiri a fost buna,cand am fost in Tokio si iam vazut pe Naruto si Ita mortii de beti,ne-am deghizat in hipioate si am icneput sa ne dam la ei.Nu a mers dar ne-am distrat.
~EndFlashBack~
Asta este povestea.Acum trebuie sa scapam de proful de istorie,de drogati din trenuri,de cel care mutileaza oameni de o gramada de dusi si retardati.Asta e viata de spion imi zic usor in mintea mea si ma ridic usor de pe banca aceia rece cu gandul sa plec spre un chioşc cu reviste.


Gata am terminat Deed acm u!Pop:*
Sus In jos
Deedhy~Ice

Deedhy~Ice


Mesaje : 164
Data de inscriere : 08/02/2010

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 12:05 pm

Uite si partea meaaaa<3


Ingerii lui Miles
Cap 1-Partea Lui Deedhy-Inceputul




O aud pe Rin cum stiga 'Repede!'.Mereu ii se intampla sa aiba cate un cosmar idiot ca asta.Mereu.
Ma rog,stau cu ea..de..nu stiu mult timp intr`o vila (luxoasa) roz-negru din BCA cu mii de ferestre(ceace ma inebuneste) si cu toot felu de minunatii gen,piscina,piscina interioara, 2 etaje,si un subsol in care am cazut aseara dar Rin inca nu stie ca acolo e teren de basket..Ma uit straniu la Rin asa de ciudat incat ii dau impresia ca saraca a inviat din morti.
-Esti bine? O intreb inca suspicioara.
Ea da din cap in semn de da.Se ridica din pat si`ncepe sa`mi explice ce a avut. A avut dreptate,n`am inteles nimic da ce conteaza? Macar am 'priceput' 3 secunde la ce se referea..cred.Rin mi`a spus ca vrea sa se plimbe putin singura asa ca plec de la ea din camera inchizand usa..Hellu,ma cheama Deedhyaann Aneromy si am 19 ani,par negru pe jumate roz,am un iubit cam..zapacit uneori si chiar e amuzant mai ales ca atunci cand plangi..stie sa te 'gadile' ca sa razi,am ochi negri si iubesc locul unde stau,unde traiesc,oricum..Itachi(iubitul meu) mereu a spus ca,chiar daca e in Tokio si eu in NY mereu va fii langa mine,asta ma face sa rosesc.Ma duc spre sufrageria mare unde incepea casa si dau drumul la televizorul LCD cel mare si incep sa schimb programele plictisita. Dupa un anumit timp o vad pe rin iesit si zambesc usor in semn ca eram fericita..Sufrageria cred ca era cat doua garsoniere din Tokio si`mi placea ca era mare era toata alba cu tot felul de tablouri mai vechi si contemporane si mereu m`am holbat la un tablou care`mi parea al dracu` de cunoscut.Pe jos era un covor mare rosu ca rangele si pe el in fata canapelei Albe cu pete rosii era o masuta transparenta pe care erau imprastiate niste reviste si 5 telecomenzi,iar una era la mine in mana. Prima data cand am vrut sa ma uit la TV nu mai nimeream telecomanda asa ca de atunci am scris pe hartiute si le`am lipit de spate pentru ce sunt ele si de atunci m`am obisnuit sa le tin minte.
Sa incepem..
~FlashBack~
Rin e prietena mea de la 7 ani si acum amandoua avem 19 deci e ceva vreme si invatam in penultimul an din cel mai faimos liceu din tot NY-ul.Noi am fost nascute pentru a devenii ce suntem acum si 18 ani am locuit in Tokio un oras plin de tehnologie si totul era minunat acolo.
Cand am descoperit telefoanele eram in baia liceului la care invatam acolo in Tokio ca sa ne mai aranjam pentru cursuri.Ne trebuiau pieptene asa ca am deschis ghiozdanele(desi eu aveam o geanta sport) si atunci am gasit amandoua cate un telefon Samsung Delphi.Cand l`am deschis amandoua am avut o surpirza era un fel de mesaj care spunea
"Bun venit agent Deedhy si agent Rin".
Amandoua am luat`o drept o gluma dar ne placeau telefoanele asa ca le`am pastrat. Dupa cursuri mergeam impreuna pe jos si atunci cele doua telefoane suna.La telefon se audea o voce masculina care se prezenta.Il chema Miles.Ciudat nume. Acesta incepu sa spuna ceva incercand sa ne explice ca eu si Rin am fost alese ca agentii sai.Cum spuneam am luat`o drept o gluma si am inceput sa ne batem joc de el spunand 'Daaa agenti! Cum sa nu sarim ca SpiderMan de pe blocuri si ne jucam cu hotii poker ca sa`i batem,doamne ce gluma stupida'.Cel putin asta am spus eu.Miles a spus ca totul e real si ca lumea se inrautateste pe zii ce trece si ca el ne`a urmarit de la nastere si acum a realizat ca suntem agentii perfecti pentru ai baga in inchisoare. Asa ca ne`a spus sa fim la 3 fix la aeroportul din Tokio. Amandoua am inceput sa ne pregatim bagajele,al meu fiind unul gigantic si pe la 2:30 eram deja gata.Cand am ajuns in fata casei ne astepta o decapotablila alba.Amandoua urcam eu la volan pentru ca eu`s singura ca si`a luat permis la 16 ani si atunci bordul masini se transofrma intr`un ecran gigantic,atunci ii vedem fata lui Miles,era dragut ce`i drept mai mult de 23 nu`i dau. Acesta avea parul negru si ochii vezi.Acesta ne`a spus ca locatia s`a schimbat. Atunci pe bord aparu un GPS care ne indica locu. Conduc masina cu viteza si o iau pe scurtaturi pentru ca stiu ca pe unde vroia el sa ajungem stateam cu orele in trafic asa ca ajungem in vreo 10 minute datorita geniului meu neinteles de a conduce. Ajungem la un vechi depozit de dero,care mirosea ingrozitor asa ca am fost nevoite sa ne acoperim nasurile si in general sa nu respiram. Atunci din acoperis apare un avion luxos de culoarea aurului.Ne luam bagajele si ne urcam in el iar in vreo 3-4 ore ajungem in NewYork.Acolo acesta ne explica ca in NewYork misuna de ceva timp din ce in ce mai multi oameni care`i indeamna pe ceilalti sa devina rai si trebuie sa protejam NewYorkul,eram singurele care aveam asa o mare calitate pentru a face asta.Miles ne dadu costume diferite. Lui Rin ii daduse un costum negru din piele cu toc iar mie,pt ca observase ca urasc costumele de piele imi dadu niste pantaloni extraordinari si chiar foarte dotati cu raze X si o bluza fara umeri care o adoram cu tehnologie de ultima ora si senzor. Prima misiune a fost un esec total asta e sigur.Cand am sarit de pe un acoperis,Rin sarind fricoasa i s`a rupt un toc asa ca i l`am rupt si pe celalt ca sa nu mearga incet si i`am spus ca e bine ce fac. Rin mereu ma aprecia pentru ce faceam eu pentru ca in mare parte a timpului faceam BreakDance si tot felul de chestii eu am sarit intr`o mana de pe alcel acoperis si nu mi s`a intamplat nimic,deaia preferam eu adidashi,sunt comozi si nu ai cum sa iti rupi 'tocul' cu ei.Dar Rin era incapatanata si nah vroia neaparat tocuri,pus ca parea intalta cu ele cam 1.70cm dar tot eu ramaneam inalta la 1.78cm pus ca faceam misto de ea ca avea tocurile rupte si mereu se aolea ca nu`i place. Sau a doua misiune cand a trebuit sa mergem iar in tokio.Eram pe acoperisul unui bloc si atunci aud un "hic,baby" familiar si ma uit si rin curioasa se uita si ea. Itachi si Naruto erau ca doi gay,erau beti si mergeau leganandu`se pe strada. Eu si rin ne`am deghizat drept hipioate si ne`am dat la ei. Nu stiu ce a facut rin dar eu am facut ceva ce mereu rosesc cand ma gandesc. L`am atins la "bombonica" si el a rosit. Rawr,cel mai bun moment al vietii mele de spion. Dar totusi a fost un esec.
Dupa o bucata mare de vreme eu si Rin plecam de la scoala dar Rin observa ca si`a uitat Ipodu` asa ca imi spune sa merg inainte asa ca asta am facut. Cand aproape eram de casa din spatele meu cineva imi da una in spate si eu cade p jos rostogolindu`ma pe jos. Ma ridic ma suctur de praf si pe cine vad? Directoarea scolii.Am ramas cu gura cascata si m`am dus spre ea si am intebat`o daca ea este cea care m`a lovit si in loc de un raspuns aud un 'sssss' de sarpe si ma ia de gat aruncadu`ma la mare departare. Speriata vazand`o ca vine cu forta sa ma atace ma ridic si sar in sus toti uitandu`se la mine dar directoare stiind ca sunt in fata casei mele ma arunca in gradina casei si sare si ea intr`o mana ca si mine si scotand un als sasait infircosator scoate din gura o sabie si vine spre mine. Iar sar si arunci imi cade telefonul. Imi amintesc ca Miles mi`a spus ca oricand am nevoie am orice din el asa ca scriu cat pot de repede cuvantul 'pistol' si acesta apare ca din senin in mana mea. Imi pun telefonul in buzunar si ma intrept spre directoare cu pistolul care avea multe funcii gen 'foc' asa ca`l pun in fata fruntii ei si urlu'IESI DRAQU AFARA ORI NU MAI VEZI ZIUA DE MAINE'.Dar,directoarea nu schita nimic asa ca o impusc si o arunc in strada.Rin cand ajunsese acasa imi spusese sa mergem la Miles si am acceptat. Cand am ajuns Rin ii explica infricosata de ce ii se intamplase. Profesorul nostru de istorie era defapt un robot trimis sub acoperire sa distruga pe cei care erau de partea binelui. Amandoua stateam pe o canapea iar el la biroul sau stand pe scaun. Acesta observa ca era ceva neinregula cu mine asa ca ma intreba daca sunt bine. Tremuram toata si asta nu era de bine. Incep sa`i spun ca Directoarea m`a atacat cand eram aproape de casa si ca scotea sunete de sarpe si ca ma copia in tot ce faceam asa ca am scos pistosul si am tintit`o cap si am aruncat`o pe strada.Miles imi spusese ca ceeace am facut nu era intocmai bine pentru ca putea sa ma omoare daca ma copia intruna pentru ca avea sabia inca in gura. I`am spus ca sabia era aproape de inima mea dar am tinit`o`n cap si a cazut pe jos. Miles a spus sa fim foarte atente ca nu se stie ce se poate intampla la scoala daca nu suntem atente.
Acum sa va explic ce a vrut sa spuna Rin cu "Repede".Miles ne`a trimis sa luam un CD cu date pentru a crea un cip ca sa`l distrugem pe profu` de istorie. Dar Miles mi`a spus sa`i iau si alt CD cu date speciale pentru distrugerea oamenilor-serpi. Asa ca atunci cand am plecat am ramas sa pun CDul meu cu date despre oameni-serpi intr`un buzunar de la pantaloni. Eh atunci cand am vrut sa sar usile se inchideau si erau sa ma prinda dar pentru ca sunt un mic geniu neinteles am facut roata tiganului dar sa vedeti cum am facut`o. Am facut`o si cand sa se inchida usile,le`am imobilizat cu picioarele pt cateva secunde si apoi am sarit in jos(pt ca usa aia era mai mult pt avioane si era de la o distanta mare de pamant),iar,Rin sperioasa,a tipat 'Repede' dar eu eram deja in cadere libera. Bine Rin a vazut asta si a tipat din nou dar eu am sarit pe geamurile cladiri si am facut o saritura pe spate si am ajuns pe acoperis. Asta chiar ca a fost wow.
~End FlashBack~
Acum trebuie sa`l distrugem pe profu` de istorie(adica ea nu eu),eu sa o distrug pe directoare si va fii al naibi de greu pentru ca nu vreau sa se vada cine a distrus`o pentru ca poate dau vina pe mine si chiar n`am chef sa intru`n belele si sa scapam lumea in general de tot raul.


Pfew,acum tu Rin..acum tu..-adoarme-
Sus In jos
Cookie

Cookie


Mesaje : 102
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Romania, Buzau

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 1:04 pm

pai.....ce sa zic?....idea...e cam la fel cu îngerii lui Chearli si cu spioanele....dar sunteți 2 nu 3....si am văzut si greșeli de ortografie....si scris si cu litera mica... la descrierea mai trebuie lucrat....si aștept next Rin...sper sa te străduiești zambet
Sus In jos
http://Onutza-Pink2009.hi5.com
Deedhy~Ice

Deedhy~Ice


Mesaje : 164
Data de inscriere : 08/02/2010

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 1:05 pm

doar rin?:|mrr
si eu?:|
mrr?
>< nu e bun al meu no?!
Sus In jos
Cookie

Cookie


Mesaje : 102
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Romania, Buzau

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 7:03 pm

ba da dar...Rin urmează nu?si mie una mi-a placut zambet nu e perfecta dar nici eu nu le fac prea bine.....așa ca.......sper sa nu fi înțeles greșit....dar așa a păru nu? scz sys dar câteodată ce zic nu are sens zambet
Sus In jos
http://Onutza-Pink2009.hi5.com
Cristal Dragon

Cristal Dragon


Mesaje : 42
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Romania,Ploiesti

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 7:20 pm

hey nu este nmk recunosc am unele greseli si doar numele este copiat sincer
ideea nu o sa vzi pe parcurs ca chiar nu seamana si sigur ca nu ma supar love
Sus In jos
Cristal Dragon

Cristal Dragon


Mesaje : 42
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Romania,Ploiesti

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeJoi Apr 08, 2010 9:09 pm

Cap 2:Partea lui Rin:Planul:

Ma indrept spre magazin cu gandul de a-mi lua un teanc mare de revinste,fiindca,ma plictisesc.
Mergand observ ca vanzatorul era chiar profesorul de istorie.
-Ce se-ntampla?!zic mirata in scoapta.
Dupa care imi aduc aminte de ce a spus Miles:
"Ii urmaresc pe agentii".
Nu puteam sa ma mai duc la magazin:
1.nu puteam risca o cearta in fata tuturor oamenilor.
2.nu aveam costului meu technologic la mine
3.am doar telefonul
Fug repede in statia unde parcau taxiurile si iau unul.Ajung repede in fata casei,platesc taximetristul si ma grabesc spre usa villei.Arunc geanta pe jos,ma duc la Deedhy ii pun mainile pe umare si incep sa ii povestesc.Hotaram sa ne facem cateva planuri pentru a distruge cu totul pe astia doi.Imi iau geanta de pe jos ,caut telefonul,il sun pe Miles si ii explic si lui cea ce sa intamplat in parc.Imi zice sa bag CD-ul pe leptopul meu,sa iau datele de pe el,sa le salvez si sa i le trimit lui pentru a face chipul cat mai repede.Iau geanta intr-o mana,telefonul in cealalta si fug catre camera mea.Urc pe turbo scarile,deschid usa si intru in camera mea.Bag rapid geanta in sifonier,bag si hainele cu care am fost in parc si incaltamintea si imi scot pijamalele din sertarul de la pat.Ma schimb si cobor catre buncatarie.Intru in ea deschid frigiderul si raman cu gura deschisa cand vad ca nu mai avem decat nimic de mancare.
-Deed,poti poti sa iei tu ceva?Eu o sa vad ce o sa pot sa fac in timpul asta cu ce a mai ramas.zic eu cu ochi de catelusii.
-Fie.Dar nu mai fa ochisorii aia never.zise ea razant
Ii afisez un zambet de triumfatoare si ma duc iara in camera mea.Iau leptopul de pe birou si il pun pe pat iau CD-ul din sertarul cu sosete pentru ca acolo la-m ascuns si ma apuc de treaba.Cand bag CD-ul imi apare ca trebuie sa scriu un cod.Super are un cod,fiind geniu,imi iau telefonul,il conectez la leptop si incerc sa sparg parola.Parola era GRAUNTA.Ce parola ciudata,dar sa continuam.Scot telefonul si ma pregatesc de intrarea in programul de pe CD.Erau o gramada de schite cu chipul care se rotea pe ambele partii intruna.
-Bingo!strig multumita.
Salvez datele:
------------------
////////////////
-----------------
100% sa-u trimis lui Miles.
Miles apare pe ecranul leptopului multumit.Am terminat treaba dar acum ce sa fac?Pentru ca mor de foame.Mai bine ma duc sa imi fac ceva de mancare din ce a mai ramas.Sting leptopul,scot CD-ul si il trimit lui Milesc prin inflarosu,dupa ma duc in bucatarie.Privesc in frigider si vad ca am destule ingrediente inat sa fac o pizza carnivora.Ma joc cu ingredientele pana imi iese ceva calumea si dupa bag la cuptor.Ma pun pe scaunul din bucatarie asteptand pret de 15 minute pana este gata pizza.Scot usor pizza dupa 15 minute de asteptare.Si constat ca miroase chiar foarte bine ,Imi iau o tava si un cutit si merg in sufragerie.Pun pizza pe tava si tava pe masa din sufragerie si incep sa tai pizza.Imi dau seama ca lipseste ceva.Adica sucul .Merg in camara si imi iau o sticla de Coladupa un pahar din bucatarie si ma indrept spre sufragerie.Ma asez,aprind TV-ul si incep sa mananc.In sfarsit ajunge si Deed acasa dar era tarziu eu deja mancase-m tot ,ba chiar spalase-m si vasele.Deedhy baga alimentele in frigider si in dulapuri ,dupa facandu-si si ea ceva de mancare.Eu eram sus in camera mea,imi faceam temele in timp ce ma jucam cu ursuletul de pe pijamalele mele verzui.Aud usa inchizindu-se clar Deed a intrat in camera ei.Termin temele,imi bag materile pentru maine in ghiozdan si ma gandesc sa fac o baie.Ma duc in baie,pun in cada spuma cu miros de trandafir ,dupa care dau drumul robinetului lasan-d spuma sa creasca.Ma intorc in camera,dezbracandu-ma si lundu-mi pe mine halatul si in mana niste sosete pentru dupa ce ma spal.Ma duc in baie sa opresc robinetul imi dau halatul jos si ma bag la baita.Corpul meu se relaxa pe loc, ma simteam foarte relaxata.Momentul nu dura foarte mult deccat 30 minute deoarece apa se raci.Ies,ma sterg pe prosopul meu blanos, dupa care imi iau halatul pe mine si sosetele in picioare.Ma bag in pat si imi dau jos sosetele.Imi iau telefonul de pe masuta de langa pat ca sa ii trimit un mesak lui Deedhy:
"Noapte buna."
Raspunsul vine in doua minute cu acelasi text.Adorm usor,usor cu gandul la noua zi de maine.Un zgomot ma scoala,era telefonul meu ma uit si observ ca era Miles.Ii raspund.Aflu ca a facut cipul si ca acum nu mai trebuie decat sa-l cloneze pentru a distruge si pe femeia-sarpe si pe c\robot.Miles o rezolva in timp ce vorbeam la telefon dupa care ma trezesc cu cele doua cipuri in mana.Miles zice ca de acu va trebui sa ne gandim noi la un plan.Bag cipul in rucsac,dupa ii zic lui Deed.ne facem siest impreuna dupa care ramanem in camera mea pentru a ne gandi la un plan bun.Si am gasit unul:
"Sa le intindem o mica curva amandoua in acelasi timp eu sa ma lupt cu robotul si Deed cu femeia-sarpe."
Am stabilit ca asta va fi planul iar locul va fi depozitul de cartii al bibloteci scolii.In cazul robotului va trebui sa ii bag chipul in cap iar in cazul femei-sarpa Deed va trebui sa ii bage pe gat cipul si sa-l inghite.Stim totul acum trebuie sa punem doar in practica.


Gata Deed acm u:*:*
Sus In jos
Ella




Mesaje : 76
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 28

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeVin Apr 09, 2010 3:01 pm

am aterizat printre spioni hehe :]
poi ce sa zic? imi place ficu e destul de misto si interesant
vati inspirat putin din sioanele da infine...nu conteaza
intrebarea este daca e hentai sau nu (ficu)?
well...astept nextu
Sus In jos
Deedhy~Ice

Deedhy~Ice


Mesaje : 164
Data de inscriere : 08/02/2010

"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitimeVin Apr 09, 2010 5:43 pm

nu nu e 'hentai' bine doar poate putin >//<










Cap 2-Deed-Planul.

Plictiseala omoara pisica asa ca ma apuc sa invat pentru examenu` de maine. Nu inteleg nimic dar ce sa fac?Arunc cartea pe biroul meu si cobor in sufragerie dand drumu` la TV si holbandu`ma la o reclama cu un parfum numit 'spion'.
'Cel mai incredibil parfum care`ti da senzatia ca esti un spion..'.
Doamne ce mai tampenii?!! Ei nu stiu nimic de spioni,ce stiu ei? A da ei stiu doar ca ei salveaza lumea in costume de piele si ca mereu stau in umbra tuturor? Ah,asta e mult mai greu,sa`ti salvezi viata,sa te lupti in plina strada cu oameni nevinovati care erau suparati si au suferit mutatii genetice.Era chiar..stupid..Dar ce conta pentru ei?Ah,ei doar faceau glume si se simteau bine cand din umbra 2 fete abia trecute de majorat le potrjeaza fundurile.
Peste vreo 30 min. ajunge si Rin si`si pune mainile pe umerele mele si`mi explica ca trebuie sa ne facem un plan bine pus la punct pentru a distruge cele doua fiinte. Pentru ca de mica am fost un geniu...tehnic si practic incep sa gandesc la un plan benefic pentru ca totul sa mearga ca uns,si,sa nu afle nimeni cum au murit. Probabil o pardida pe cinste in camp..nah nu merge. Gandesc intr`una uitandu`ma la pereti incercand sa`mi canalizez totul intr`o idee.Nimic.
Rin se uita in frigider si cand vazu ca nu mai e nimic ramne cu gura cascata.
-Deed,poti sa iei tu ceva de mancare? Si face ochii aia idiotide catelus plouat.
-Fie,dar daca mai faci mult ochii aia te bag in congelator.
Imi iau geanta,imi pun niste adidasi si ma duc la HyperMarket.Acolo am o surpriza placuta sau poate chiar neplacuta ca atunci cand vreau sa intru direcoarea intra in mine. Toti se uita si vin sa vada daca sunt bine.
-Sunt bine sunt bine! Surad si iau un cos dar vad ca nu mai am stabilitate si ma pabusesc in genunchi.Ce dracu`..Directoarea surade si`si vede de drum,iar eu cu ultimile puteri ma uit la mana,era o taietura in care intra sange de sarpe. Ok,mie rau! Seful magazinului ma vede si vine sa ma ajute,acesta studiase biologia multi ani fusese si veterinar si inca se ocupa cu asta in timpul sau liber. Ii arat rana si acesta ma duce afara si ma urca in masina lui (uuu,una superba rosie,rawr) si mergem la cabinetul sau veterinar. Acolo pentru ca era un expert baga incet o seringa in rana si asta ma face sa tip si imi scoate sangele de sarpe ca sa nu ma infectez. Acesta se intreba in timp ce conducea inapoi spre HyperMarket ce fiinta poate fii aceea. Ii murmur un 'o mutatie genetica a unei directoare' dar nu ma aude. Cand ajungem inapoi imi spune ca pot sa cumpar ce vreau pe banii lui. Si atunci apare fiu` lui si raman cu gura cascata. Itachi?
-A.a...a...aa...aa..a...
-Ce este?
-A.a...aa...aaa...
Itachi roseste si vine spre noi si ma ia in brate si ma saruta in fata tatalui sau. Tatal sau ramane cu gura cascata.
-Saruti o fata oarecare?!
-Ea e Deedhy.Zambeste in timp ce imi ia mia intr`a lui.
Fac o plecaciune japoneza si spun un 'gomenasai' transpirat si ii spun ca nu trebuie sa plateasca el pentru cumparaturile mele.Acesta se scuza pentru ca nici el nu ma recunoscuse ma stia cu parul negru si eu ma uit la Itachi apoi radem de ne prapadim,acesta se oferi sa ma ajute la cumparaturi si in scurt timp pornim amandoi sa cumparam destule lucruri. Ii spun ca trebuie mancare sa umplu din nou Frigiderul si dulapioarele bucatariei. Itachi sugereaza minuni ale mancarii si eu accept nestiind ce sunt alea dar Itachi ma asigura ca sunt cele mai bune si el mereu manca de`astea. Il cred si`l sarut. Dupa jumate de ora ajungem la casa cu un cos plin ochi. Doamne. Il vad p Ita cum ia o cutie mica cu 10 prezervative. Rosesc si acesta imi promise ca nu o facem chiar acum dar destul de soon.Raman 'O///o' in timp ce coada avansa. Eu pun totul in pungi in timp ce itachi plateste cu cardu` lui. Nu puteam sa`i fac asta dar el insista. Apoi ma ajuta sa car toate pana la masina lui(pentru ca eu o luasem pe jos) si ma pune langa el si mergem la mine.In doua ore suntem acasa pentru ca seara era un trafic infernal. Cand ajungem acolo,masina se opreste iar el se urca peste mine sarutandu`ma pasional de noapte buna. Ma ajuta sa duc totul siilentios in bucatarie apoi imi mai dadu` un sarut pasional de noapte buna si pleca. Incep sa despachetez totul punandu`le in frigider si cele gen cereale in dulapioare.Apoi obosita arunc geanta pe canapeaua sufrageriei si imi tarasc picioarele pe scari spre camera mea si trantesc usa arucandu`ma in pat. Vad ca am un sms de la Ita-kun.
'Baby..><..tata ma enerveaza! Ce dracu` s`a intamplat cand te`ai prabusit de ai avut nevoie de tratarea sa?'
Pun telefonul langa perna si ma intorc cu fata in sus uitandu`ma la tavan si dandu`mi cateva lacrimi care se transformara in perle cand cadeau pe gatul meu.In sinea mea vroiam sa`i spun dar imi era frica ca ia totul ca pe o joaca si ca ma va pasi,eram infricosara de ce reactie putea sa aiba sau sa`i spuna lui Miles ca nu ma mai lasa sa`mi risc viata pentru asta.
Primesc un alt mesaj. Acum de la Rin care`mi spune noapte buna.Tastez repede te telefonul meu personal un simplu Iphone si ii raspund. Trag patura peste mine incercand sa adorm da o aud pe Rin tipand sa vin la ea in camera. Ma tarasc la ea in camera si de apucam sa "clocim" un plan bun petru ai prinde. Nu prea eram atenta pentru ca ma preocupa ceva. De ce atunci cand am fost la Miles acesta tot imi facea ochi dulci? Hmm...Sunt prea adormita. Pe la 3 dimineata planul era gata.
Amandoua luptam cu ei si la final le bagam cipurile pe gat. Yack.Dar ma rog. Ii spun ca mor de somn si ma tarasc in camera mea bagandu`ma in pat.
Ceva ma trezeste si parca abia adormisem sivai ce bine dormisem! Era deja 10! Incarziaam si aveam examen ahh! Si nu stiam nimic. Ma imbrac cu ceva la intamplare nestiind ca ce blugi mi`am luat erau chiar cei de spionaj,o bluza roz si adidasii mei negri obisnuiti si alerg pe strada si`l vad pe Itachi care orpeste dar eu nu ma opresc dar dupa ce ma claxona ma opresc si urc la el in masina. Acesta nu mai era la scoala deoarece era un talent inascut in a decoda coduri si etc asa ca lucra in chestii secrete. Dar,daca tot lucra in asta..de ce sa nu`i spun? Hmm mai intai vorbesc cu Miles. Ajung la scoala si fug pe culoare,si o aud pe directoare cu vocea ei normala(pfew minune ca nu e asa pe timpu` scolii) ceva in genu 'Aneromy nu mai alerga o sa te ranesti'Dar nu`mi pasa ajung in clasa fix cand se imparteau foile examenului si proful nostru incepuse sa rada.
-Deedhy Deedhy Deedhy,mereu intarzii la tot.
-Ehehe...si primesc foaia.
Raman cu gura cascata nu stiam nimic si atunci din pantalon aparura sinlentios raspunsuri,atunci imidau seama ca erau pantalonii de spionaj,ma uit in pamant ca si cum as gandii iar apoi scriu. Termin printre primii din clasa. Asta era bine.Ni le corecteaza si dintre toti eu iau punctajul maxim,pentru efortul meu profu` imi dadu drumu` acasa. Ahh ce tare!
Fug din scoala si`l vad pe ita si urc iar la el in masina.
-Incotro?
-Unde vrei tu baby,i'm yours today.
Itachi surade si conduce spre apartamentul sau.

Gaaaaaaaaaaaaaaaaaataaaaaaaaaa itadachimashu-mananca apa-cont tu rin<3
Sus In jos
Continut sponsorizat





"Ingerii lui Miles" Empty
MesajSubiect: Re: "Ingerii lui Miles"   "Ingerii lui Miles" Icon_minitime

Sus In jos
 
"Ingerii lui Miles"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Reguli "Aniversari"
» Regula "FanFics"
» Anunt "FanFics"
» Regula "Culori"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fanfic :: AnimeFic-
Mergi direct la: