Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pozne by Ally

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Pozne by Ally Empty
MesajSubiect: Pozne by Ally   Pozne by Ally Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:01 pm

Uite ca n-am ce face....asa ca imi povestesc poznele....si "Amintirile din copilirile", cum imi place mie sa-i spun

1. Acum un an, ca de asta mi-am adus aminte, a trebuit sa merg la o cununie civila. Imi aduc aminte bine...era intr-o zi de duminica, ziua urmatoare aveam teza....la ambele materii [mate si romana], dar am uitat in ce data era. Ei bine, nu conteaza...Asa...m-am imbracat in pantaloni, mare greseala, si am plecat la restaurant. Acolo, cand am ajuns, am dat ochii de un super baiat, super dragut si nu mai mare de 20 de ani. Asa...pe la jumatatea petrecerii asa...mi-a fost mult prea cald, asa ca a trebuit sa ma intorc acasa, si sa ma schimb. Asa...m-am intors iar la restaurant acolo....[nu va spun numele, ca nu conva sa fac reclama mascata...asta va fi regula noua in curand..]...asa....m-am intors, parca aici am ramas nu? Chiar daca nu, nu conteaza. O pot luat de la inceput, fara nici o suparare. M-am intors, am dansat in continuare....si cand era sa plecam, m-am dus la baie, am intrat peste el ha . Am parasit imadiat toaleta si m-am uitat la aia de pe usa; arata barbatul ala. Cred ca am rosit ca un rac, ca in anime. Si...atat.

2. Asta e de acum cativa ani....prin clasa a 3-a, vara, cand am facut o excursie....prin brasov era...sau prin bucuresti...sau prin amandoua...nu mai stiu exact. Eu eram super indragostita de cel mai inailt si cel mai popular baiat din clasa, plus ca era si bogat. Asa...eu am avut nedorita placere sa stau n echipa cu cea mai urata fata din clasa....mi-e mila de mine, sau de ea....asa....si sa trecem la ce este mai interesant. Ne-am urcat in autocar, si am plecat acasa. In drum spre....scoala, el, care il cheama Bogdan, i-a cerul Madalinei, cea cu care faceam echipa, sa il lase sa stea langa mine. Asa...lui i-a venit putin rau, asa ca s-a asezat cu capul pe picioarele mele. Kakoii oh, am iubit scena asta. Asa...eu nu m-am putut abtine, asa ca m-am jucat cu parul lui blondin......asa, cred ca si-adat seama ca ne privesc aproape toti din clasa...asa ca imi spune sa incetez. Urmatoarea zi la scoala, am aflat ca in acel moment m-am inrosit ca o rosie....da rosie rau de tot.

ei bine...cam atat.... Bye Bye
Va astept cu rasete pe aici.


Ultima editare efectuata de catre Setsuna Ikuzoukage-sama in Joi Feb 18, 2010 10:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
Cookie

Cookie


Mesaje : 102
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Romania, Buzau

Pozne by Ally Empty
MesajSubiect: Re: Pozne by Ally   Pozne by Ally Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 11:26 am

Sunt superi tari sys....
pe prima o știu da pe a 2-a nu si e super drăgutza....

Edited by Setsuna-sama: Te rog....reposteaza acest com...in topicul potrivit.
Sus In jos
http://Onutza-Pink2009.hi5.com
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Pozne by Ally Empty
MesajSubiect: Re: Pozne by Ally   Pozne by Ally Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 1:34 am

Ei bine....uite-ma cu o noua pozna, proaspat efectuata:
Azi...am fost la cumparaturi cu Onutza as Mizore-chan, si am vazut un spray cu confeti. Ne-am cumparat unu asa de proba, dupa care ne-am continuat treaba propusa, de la inceput. Asa...cand am ajuns acasa, in fata blocului, am luat eu spray-ul si am urcat repede scarile, pana am ajuns in casa si n-eam dus la geam, in camera mea. De acolo, apasam pe ala, capac ce o mai fi, si cadea dinaia pe copaci si pe peste tot. Fara sa vrem, am dat perdeaua jos. Mi-a cazut in cap, cand am incercat sa o punem la loc, Oana a cazut de pe scaun, mai avea putin si cadea pe geam [bien ca nu s-a intamplata asta]. Asa...am mancat si noi ce ne-a facut mama, dupa aceea m-am dus sa o cunduc pana mai incolo, caci ea dormise la mine. In timp ce noi mergeam pe sosea, eu dadeam cu spray pe parbrizele masinilor, pe roti, pe bot, pe garduri, in copaci, pe jos, pe unde nimeream. Asa...dupa ce ne-am despartit, m-am mai dus la Plus [Doar preturi miiiiiici!] asa, si am mai cumparat inca doua dinalea. In drum sper casa, am facut acelasi lucru: vopseam gardurile si masinile. Cand am ajuns acasa, m-am dus la Elena, o alta prietena buna, care imi e si vecina, si am iesit afara, era vreo 21:00 asa.... Era intuneric, de nu se vedea nimic. Ne-am jucat cu spray-urile alea, pana le-am consumat si le-am bagat intr-o masina ce avea geamurile sparte.

Cam atat pe ziua de azi. Sper sa radeti de mica mea pozna, si sa lasati un mic comentariu in josul paginii.....bye Bye Bye
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
Cookie

Cookie


Mesaje : 102
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Romania, Buzau

Pozne by Ally Empty
MesajSubiect: Re: Pozne by Ally   Pozne by Ally Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 4:01 pm

sys.....e mult prea tare faza si eu ma gândeam sa mai fac si sa ști ca o sa fac =]] si chiar acum nu mai am nici o idee de pozna.......poate imi mai dați voi :] o si am uitat sa va zic ca sys când face o pozna o face "ca lumea".......si faza tare e ca nu intra in bucluc :D
Sus In jos
http://Onutza-Pink2009.hi5.com
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Pozne by Ally Empty
MesajSubiect: Re: Pozne by Ally   Pozne by Ally Icon_minitimeDum Feb 21, 2010 4:17 pm

ha ....Chiar, are dreptate....Nu intru in buclul....doar cand afla mama.....
Si...ca sa va arat ca, chiar intru in bucluc....o sa va povestesc alta intamplare suta la suta facuta de mine.....

O data....cand aveam 12 ani, minte tacanita aveam atunci....eram certata cu o fata cu vreo 3 ani mai mica decat mine. Asa....eu...atunci eram afara, ma jucam [ce altceva sa fac?] si am vazut cum fatiscana aia mica le zicea prietenelor mele sa nu ma mai bage in seama.... Eu m-am enervat....asa ca i-am scris pe usa injuraturi la adresa parintilor ei si ei, si am semnat "Cu drag Andreea"[numele ei]. Asa...cand s-a inserat cerul....a aflat maica-sa...si de aici am incurcat-o. Au aflat parintii ei...si asa ca am fost pedepsita timp de o saptamana. Nu este mult...da pentru mine atunci era...Asa, sa mai spun. Cand a aflat maica-sa ca i-am scris pe usa, am mintit ca ala nu era scrisu meu, ci al ei, dupa care proasta aia m-a speriat, spunand ca cica o sa cheme politia. Dupa aceea, dimineata, a sters tata usa aia, cand trebuia sa sa duca la servici. Am incurcat-o nu?? Asta cred si eu.

Atat.....vedeti? Toti o pati-mi, chiar si eu....


Acum...ca am dat un edit....am venit cu inca 2 pozne:

Asa....au venit parintii mei de la servici, era vara, aveam 9 ani, parca....si aveau cam 50 de milioane asa....Eu i-am luat, ca imi placea la nebunie sa numar bani, asa ca i-am bagat intr-un buzunar, de la pizama, ca aveam un buzunar ca un saculec ca de cangur. I-am bata acolo, m-am bagat in pat si am adormit. Dimineata, cand m-am trezit, am vazut ca eram inconjurata de bani. Oh, faceam baie in bani....si a mai fodt odata cand am facut asta. Tot 9 ani aveam, tot asa a fost, le-am luat banii, si i-am bagat in buzunarul de la pijamale de data asta...ca sa n-o mai patesc, deoarece imi era sila sa ii mai adun. Si cand m-am trezit....eu am si uitat de ei, si am bagat capotu' in masina de spalat, si dupa, ca am vazut ca era cam greu, si am vazut toti banii. yes Atunci am spus ca...m-am imbogatit, dar mi-am adus aminte....si i-am dat elefon mamei, care se tot intreba unde sunt banii.

Asa....a 2-a: Cand aveam 7 ani....eu eram afara...ma jucam, ca orice copil, si dintr-o data s-a luat lumina. Daca stit ce frica m-a luat, asa ca m-am dus in fata unui magazin....si, am luat o lumanare, de la o prietena si am urcat scarile...si a revenit lumina in tot blocu'. Am fugit pana la etaju' 4, adica acasa, si cand am ajuns in fata usii s-a stins din nou lumina. Am inceput sa plang, da foarte putin, si am batut in usa, cu pumnii, picioarele si ce mai aveam, ca venea cineva pe scari. Era 2:00 noaptea, va dati si voi seama....Asa....si pana la urma, parintii mei s-au trezit, fratimiu, Alex, era la un prieten, dormea la el, Laurentiu la bunica-mea. Deci....s-au trezit....si m-am bagat in casa. M-a lut frica si mai rau, asa ca m-am bagat in pat, dupa care am adormit.
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Pozne by Ally Empty
MesajSubiect: Re: Pozne by Ally   Pozne by Ally Icon_minitime

Sus In jos
 
Pozne by Ally
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pozne by Onutza
» Ally GFX

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Funny Zone :: Pozne-
Mergi direct la: