Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Kiddy Grade Info

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Yori-chan

Yori-chan


Mesaje : 66
Data de inscriere : 12/02/2010

Kiddy Grade Info Empty
MesajSubiect: Kiddy Grade Info   Kiddy Grade Info Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 4:25 pm

Este un anime sciene-fiction care le are ca protagoniste principale pe eclair si lumiere.Eclair si Lumiere lucra ca receptionere la G.o.t.t sub acoperire ele sunt numite lucratori in umbra misiunea lor este de a proteja planeta la inceput cele doua sunt de nivelul C dar precum va parcurge povestea vom afla ca defapt cele doua sunt de nivel G adica cei mai puternici membrii Es
Cateva informatii despre personaje
Lumiere
Este partenara lui Eclair dar ea se poarta ca o micuta domnisoara eleganta,replica folosita cel mai des de ea este:,,O doamna trebuie sa fie mai eleganta''.
Lumiere este mai matura decat eclair deoarece ei nu iau fost sterse amintirile ca si lui Eclair dar se pare ca Lumiere poate sa suporte trecutul mai usor decat Eclair desi a avut unele complicatii(episodul 20).
Puterile lui Lumiere:Ea are puterea puppet care ii permite sa manipuleze obiecte de la distanta dar precum va parcurge episoadele vom afla ca aceasta nu este unica ei putere printe puterile ei se enumara si deviara(ep in care eclair si lumiere se intorc ca sa distruga G.o.t.t-ul) si ultima ei putere este cea de clasa G care este numita,,Particle''(ultimul episod).
Eclair
Este paretenera lui Lumiere ea este mult mai copilaroasa decat lumiere ea lucreaza deasemenea ca receptionerea la g.o.t.t dar ei iau fost sterse amintirile ea is va aminti pe parcurs ce povestea evolueaza.
Replica des folosita de ea este:Ta-da
Pe parcurs ce povestea va evoulua vom afala ca Eclair este unul dintre cei mai puternicii membrii es detinand puterii de clasa G ea foloseste im prima serie a animeului un ruj care deseori il folosea ca bici iar ea este unul dintre membri es care nu pot murii.
Prima data cand ii vor revenii amintiriile va fii in episodul 09 "Mirage/Snare"
cam atat acum imagini cu personajele
Eclair si Lumiere
Kiddy Grade Info Bscap0016
Sinistra si Dextera
Kiddy Grade Info Bscap0025
Viola si Cesario
Kiddy Grade Info L_gd_DVDvol08A
Tweedledee si Tweedledum
Kiddy Grade Info TweedledeeandTweedledum
Armbrust
Kiddy Grade Info Armbrust
eclipse
Kiddy Grade Info Eclipse
Alv si Dvnger
Kiddy Grade Info A_991
Sus In jos
Deedhy~Ice

Deedhy~Ice


Mesaje : 164
Data de inscriere : 08/02/2010

Kiddy Grade Info Empty
MesajSubiect: Re: Kiddy Grade Info   Kiddy Grade Info Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 9:49 pm

Din cate stiu mai exista cateva Eclair si Lumiere in anime adica sunt mai multe forme..1,2 si 3 cred:D.
Nu sunt sigura de asta dar cel putin asa cred pentru ca am vazut pe net mai multe versiuni:D
Sus In jos
 
Kiddy Grade Info
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spiral Info

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime :: Kiddy Grade-
Mergi direct la: