Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Clan vs. Clan - Iubire interzisa

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
manu

manu


Mesaje : 42
Data de inscriere : 24/02/2010
Varsta : 32
Localizare : Akatsuki grup

Clan vs. Clan - Iubire interzisa Empty
MesajSubiect: Clan vs. Clan - Iubire interzisa   Clan vs. Clan - Iubire interzisa Icon_minitimeSam Apr 17, 2010 8:47 am

Nu detin nici un personaj din manga/animeul naruto si nu fac profit de pe urma lor.

Personajele principale din Clan vs Clan

Anunt eu cand are avertizare sau nu :D

Doua clanuri, doua puteri

Surse anonime: "De mult, in Japonia medievala, s-au infiintat doua clanuri mari, doua puteri mortale, doi dusmani pentru eternitate. Clanul Konohai, al carui oameni locuiesc in acelasi sat ca si numele clanulu. Satul era ascuns prin paduriile de bambus, plop si alti copaci. Locuitori satului, si-au dezvoltat puteri supraomenesti, avand principalele puteri, elementele naturi. Acest sat era condus de familia Uchiha. O familie atat de puternica, incat nimeni nu s-a putut impotrivi, cand Fugaku a luat puterea de la familia Hyuuga. Ochii lor de foc, puteam ucide, doar prizindu-te, formand un vortex in jurul victimei, rupand-o in bucati. Familia Uchiha aveam patru fii si isi puneau bazele in fiul lor cel mare, Madara, care era antrenat pentru a conduce mai departe clanul. Ca orice clan puternic, trebuie sa aiba un rival pe masura. La mai putin timp dupa ce a fost infiintat clanul Konoha - de Sarutobi Konohai - a aparut clanul Ryoushi. Clanul cu satul cu aceelasi nume, era ascuns printre vaiile din jurul targului Hiroshima. Acest clan avea o obsesie pentru tot ce era rafinat si mortal si de aceea ei au ajuns sa isi elaboreze puteri foarte rafinate, dar in acelasi timp mortale. Cei din clanul Ryoushi nu aveau un element al naturi, in jurul caruia sa isi dezvolte puteriile, ci in jurul Lunii, Soarelui, intunericului si a luminii, si-au dezvoltat puteri. Acest clan este condus din generatie in geneartie, de familia primului fondator, Shin Ryoushi. Cele doua clanuri din antichitate, pana in prezentul nostru, anul 1257. De mici copiii, erau invatati sa se urasca uni pe ceilalti si sa se lupte pana la moarte, unde se intalneau..."

Insemnari a lui Tsunade din Konohai: " Azi, la lasarea serii, pe Mikoto au apucat-o durerile nasteri. Era prima daca cand nasta si e posibil sa o pierdem pe ea si copilul ei. Acesta nu s-a intors si a trebuit sa ii spintecam burta, pentru a-l scoate de acolo, apoi sa i-o coasem la loc. Tanara mama a nascut un baietel, frumos, al carui nume este Madara. Fugaku este foarte fericit, ca are cui sa ii lase conducerea clanului. Eu sunt bucuroasa, ca sunt moasa lui, dar ma ingrijoreaza stelele. Acestea ii prevestesc un sfarsit groaznic si tanar, adus din cauza unei iubiri interzise si imposibile. Oare ce inseamna asta?..."

Insemnari a lui Chiyo din Ryoushi: " In aceasta noapte, mai exact la zenitul lunii, pe Ayu, au apucat-o dureriile faceri. Tanara a nascut o fetita, foarte frumoasa, dar acest lucru i-a adus sfarsitul lui Ayu. Atata a mai trait, incat sa ii puna numele fetitei, Aya. Am cercetat stelele si vad ca fetita v-a iubi pe cineva, de care nu ar trebui sa se indragosteasca si din cauza lui, v-a muri de vreme. Cel mai ciudat lucru este puterea ei, foarte ciudata si foarte rara. Asemanatoare cu cea a lui Baj Ryoushi, dea controla Luna si Soarele. Oare chiar v-a avea parte de destinul aceea tragic, pe care l-am citit in stele?..."
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Setsuna-sama
Admin
Setsuna-sama


Mesaje : 389
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 28
Localizare : in the Hell

Clan vs. Clan - Iubire interzisa Empty
MesajSubiect: Re: Clan vs. Clan - Iubire interzisa   Clan vs. Clan - Iubire interzisa Icon_minitimeSam Iul 17, 2010 1:22 am

FOARTE THARE SEMPAI!! love
E chiar foarte thare
Scuza-ma ca pana acum nu ti-am citit ficul.. sincere gome!...dar am vrut s-o fac...dar m-am luat mereu cu alta treaba, am adormit..si asa nu am mai citit..
Imi place foarte mult ca nu l-ai folosit pe Sasuke sau itachi...si pe Madara...idee originala
Bravo tie!
Sper sa pui capitolul urmator!
Sus In jos
https://joy-star.forumgratuit.ro
 
Clan vs. Clan - Iubire interzisa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Naruto +16] De la lupta la iubire
» [Naruto] O viața plină de iubire

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fan Zone :: Fanfic :: AnimeFic-
Mergi direct la: